Sónar 2018

El Sónar es tracta del Festival Internacional de Música Avançada i el Congrés de Creativitat i Tecnologia, i es celebrarà del 14 al 16 de juny. En l’anterior edició, va reunir 115.500 visitants de 101 països.

El festival està dividit en dues parts:

  • Sónar de Dia: a Fira Montjuïc (Avinguda Rius i Taulet, s / n)
  • Sónar de Nit: a Fira Gran Via (Av. Joan Carles I, s / n) a l’Hospitalet de Llobregat

Aquesta edició número 25 del festival, comptarà amb les següents bandes:

SÓNAR DE DIA (13:00 – 23: 00h)

  • DIJOUS DIA: laurent plays garnier / Agoria live / yaeji / george Fitzgerald live / little simz / oscar muler – monochrome / tony Humphries / Kode9 x kōji Morimoto av / nen d’elx & Israel Galván / Daedelus / ón / kokoko! / Sinjin Hawke & zora jones av live / jenny hval / Nídia / violeta x photonz / mueveloreina / ratkje & barruk: avant joik / king doudou / rozzma / Yuzo Koshiro x motohiro Kawashima / rainforest spiritual Enslavement / DITC sound / alex silva live band / the venopian solitude / putochinomaricón / cyber / merca bae / Ivana ray Singh / absolute terror / A POC A POC (james murphy + 2manydjs).
  • DIVENDRES DIA: diploma presents (mr eazi / distruction Boyz / kampire / diploma) / black coffee / Ólafur Arnalds / alva noto / rosalía / llorer halo / dabrye x mc kadence / sophie / liberat / henry saiz & band / studio barnhus / maikel de carrer / xinès amobi / Jamz supernova / russell Haswell ft. somni Tompkins / clip & cora novoa live / Chloé – slow mo live / Refree / rosa pistola / pedro ladroga / Emma-jean thackray pres. walrus / Eivissa pareo / Decisive pink / atzar / defled / francisco lópez / suzanne kraft x jonny nash / A POC A POC (james murphy + 2manydjs).
  • DISSABTE DIA: 2manydjs (dj set) / amp fiddler x tony Allen / lorenzo senni / Cornelius / iamddb / dj stingray x mumdance / Demdike stare & michael england / dj earl x nick hook live av / rels b / maribou state / steve llegeixin / Nathy Peluso / mare skull / jarami / second woman / blastto / dinamarca / die angel: ilpo Väisänen + schneider t / grace and the color of sound / big menu & friends / pinya + gnomalab / Olde gods / lory money / claude speeed live / territroy live / mow / oklou / museless / ydvst / A POC A POC (james murphy + 2manydjs).

SÓNAR DE NIT (obre a les 21: 00h)

  • DIJOUS NIT: OBC (Barcelona Symphony Orchestra) + Brad Lubman play Terry Riley: IN C.
  • DIVENDRES NIT: gorillaz / diploma / bonobo / Modeselektor dj set / wiley / dj harvey (6h set) / bicep live / a-trak / yung llegeixin / miss kittin & kim ann Foxman / grega Hauff / bonobo dj set / young marc / oddisee & good COMPNY / Objekt / alizzz / preditah / angel molina / DJ2D2 / alicia carrera / wbms.
  • DISSABTE NIT: lcd soundsystem / Thom Yorke / Richie Hawtin close / laurent garnier / goldlink / ben Klock & dj Nobu / john Talabot (6h set) / motor city drum ensemble & jeremy underground / fatima a Qadiri live / call super / tokimonsta av live / charlotte de witte / benjamin damage / joe kay – soulection / errorsmith / octo octa / Lanark artefax / jasss / CEE Shepherds / bawrut.

Entrades:

  • L’Abonament està per 165 €
  • L’Abonament VIP està per 250 €

Com arribar-hi?

Sónar de Dia (Fira Montjuïc Avinguda Rius i Taulet, s / n 08004 Barcelona)

  • Metro: Espanya (Línia 1 i Línia 3)
  • Autobusos:
    • D20, H12, H16, V7, 13, 23, 27, 37, 46, 50, 65, 79, 91, 109, 150 i 165
    • L70, L72, L80, L81, L86, L87, L94 i L95
  • FGC (tren): Plaça Espanya
    • Línia L8 (Molí Nou-Ciutat Coorperativa)
    • Línia S33 (Can Ros)
    • Línia S4 (Olesa de Montserrat)
    • Línia S8 (Martorell)
    • Línia R5, R50 (Manresa)
    • Línia R6, R60 (Igualada)
  • Pàrquing:
    • Avinguda Mistral, 99
    • Avinguda Reina Maria Cristina, 16
    • C/Entença, 61
    • Avinguda Rius i Taulet, 4-12
  • Bicing:
    • Carrer de C. C., 375
    • Carrer de C. C., 361
    • C/Tarragona, 103

Sónar de Nit (Fira Gran Via l’HospitaletAv. Joan Carles I (cantonada Botànica) 08908 L’Hospitalet de Llobregat)

  • SonarBus (2,5 €):
    • Línia 1: De Sónar de Dia (Av. Rius i Taulet) a Sónar de Nit: divendres i dissabte de 20:30 – 23h
    • Línia 2: Servei ininterromput entre Plaça de les Drassanes i Sónar de Nit: divendres i dissabte de 20:30 – 8h
  • Autobusos diürns i nocturns:
    • H12, V3, 37, 46, 65, 79, 109, 125, N1, N15, N16 i N17
    • L70, L72, L80, L81, L86, L87, L94 i L95
  • FGC (tren): Europa-Fira
    • Darrera sortida de Plaça Espanya a Europa-Fira: 2h del matí
    • Primera sortida d’Europa-Fira a Plaça Espanya: 5:54h del matí
    • Línia L8 (Molí Nou-Ciutat Coorperativa)
    • Línia S33 (Can Ros)
    • Línia S4 (Olesa de Montserrat)
    • Línia S8 (Martorell)
    • Línia R5, R50 (Manresa)
    • Línia R6, R60 (Igualada)
Posted in General

Deixa un comentari